Drink bez słomki? Niekoniecznie

Lato jest co roku czasem kolorowych drinków, owocowych koktajli oraz lemoniady. Najczęściej wszystkie te napoje są podawane ze słomkami jednorazowymi. Istnieją na całe szczęście także świetne alternatywy. Mówiąc alternatywy mamy na uwadze słomki bambusowe. Oczywiście, aby postępować według zasady zero waste najlepiej byłoby wybrać drinka bez słomki. Można śmiało zwrócić uwagę obsłudze, aby jej nie podawała. Jednak czasami po prostu ze słomkami pije się znacznie wygodniej, na przykład gdy mamy dany napój w wąskiej oraz jednocześnie w wysokiej szklance.

Jaką słomkę wielorazową wybrać?

Na pewno najpopularniejsze są słomki wykonane z nierdzewnej stali. Jednak wiele osób sobie wręcz nie wyobraża picia z metalowej rurki. Mamy wrażenie, że stal przyjmuje temperatury napojów. Wiele osób poszukuje po prostu wersji klasycznej oraz prostej. Najczęściej słomki szklane także odrzucamy z uwagi na łatwe uszkodzenia. Jednak wspomniane już słomki bambusowe naprawdę są genialne.

Jak wrażenia z użytkowania?

Większość osób po pierwszym zetknięciu z tą słomką jest wręcz oczarowana. Słomki te są bardzo wygodne. Co więcej bambus także nie zmienia samego smaku napojów. Nawet stoją w wodzie osiem godzin słomki te nie rozmiękną oraz także nie wchłaniają zbyt dużej ilości płynu. Najczęściej jest to kwestia temperatury na dworze, ale słomka bardzo szybko schnie. Można zakupić słomki bardzo różnej wielkości. Duże się lepiej sprawdzą w przypadku gęstych napojów, a z kolei wąskie się nadają do drinków alkoholowych czy też do lemoniady.

Czyszczenie słomek bambusowych

Na pewno najprościej będzie używać czyścika. Specjalistycznie tego rodzaju czyścik jest nazywany wyciorem. Najczęściej jest on także dołączony do słomek. Wystarczy w tym przypadku użyć troszkę ciepłej wody oraz płynu do naczyń. Specjaliści także mówią, że przy piciu napojów mocno aromatyzowanych warto słomkę przemyć octem. Jest to jak najbardziej dozwolone. Na opakowaniu słomek oczywiście znajdziemy szczegółowe wytyczne producentów, z którymi warto się zapoznać.

Nie kupujmy już słomek plastikowych, które niestety nadal są dostępne w wielu sklepach. Postawmy na ekologię jak i także na dbanie o nasze środowisko naturalne. Dzięki temu naprawdę przyczynimy się do walki z tym wszystkim co zabija naszą planetę. Niby mały gest, a naprawdę może pomóc. Zero waste to zagadnienie, które powinno być każdemu znane. Co do tego nie mamy kompletnie żadnych wątpliwości. Zasad tego rodzaju powinni uczyć w szkołach i wpajać dzieciom od najmłodszych lat. To także jest pewnego rodzaju dbanie o planetę.

Background obarz autorstwa freepik - www.freepik.com